5 sposobów radzenia sobie z ciągłym gadułą

blog_2

Wszyscy to znamy - siedzisz przy biurowym stanowisku pracy, próbując uporać się z nawałem obowiązków, a Twój sąsiad z biura po prostu nie chce przestać gadać!

Jest to irytujące, ale jeśli chcesz uniknąć konfliktu, musisz sobie z tym poradzić we właściwy sposób.

Oto pięć sposobów radzenia sobie z ciągłym gadułą w biurze.

  1. Daj mu pięć minut na wyrzucenie z siebie wszystkiego - być może to wszystko, czego potrzebuje, a potem się uciszy. To dobra pierwsza opcja, którą warto wypróbować!
  2. Staraj się dać do zrozumienia, że jesteś zajęty swoją mową ciała - nie wychylaj się, kiwaj głową, nie nawiązuj kontaktu wzrokowego, zrób kilka odgłosów "hmm", ale nie angażuj się w rozmowę.
  3. Jeśli siedzisz przy biurkach, spróbuj użyć przenośnej przegrody lub ekranu, aby odgrodzić się od siebie (oczywiście w subtelny sposób!).
  4. Jeśli musisz pracować w skupieniu, używaj słuchawek z redukcją szumów.
  5. Jeśli wszystko inne zawiedzie, grzecznie wyjaśnij, że naprawdę musisz zająć się swoją pracą, a oni za dużo rozmawiają!

Problem z biurami typu open space polega na tym, że na stosunkowo niewielkiej przestrzeni znajduje się wiele biurek, co oznacza, że zawsze ktoś będzie mówił trochę za dużo. Wiedza o tym, jak sobie z tym radzić, jest kluczem do zachowania produktywności i uniknięcia ciągłego rozpraszania uwagi!

Czy masz jakieś przydatne wskazówki, którymi mógłbyś się podzielić?