Rodzaje przekładek biurowych do segregatorów:

blog_2

- przekładki numeryczne – 1-5, 1-10, 1-12, 1-15, 1-20, 1-24, 1-31, 1-54

- przekładki alfabetyczne – z nadrukiem od A do Z

- przekładki z miesięcznym systemem, na których są nadrukowane najczęściej skróty nazw miesięcy w języku angielskim. ‘

- przekładki typu ABC do teczek na akta osobowe, które mogą mieć specjalnie wycięte indeksy, czasami są to proste dziurkowane karty z nadrukiem.

Gdy rejestry są gładkie to można je zawsze opisać indywidualnie zgodnie z tym jakie dokumenty są tam przechowywane. Przekładki z gładkimi indeksami najczęściej spotyka się w formie kolorowej. Jeśli nie na całości to przynajmniej na registrach, ponieważ dzięki temu będzie można się dużo łatwiej w nich odnaleźć i szukanie konkretnych dokumentów po prostu stanie się dla nas łatwiejsze. Do takich przekładek zaliczyć można również specjalne przekładki do teczek wiszących. Mają one kartonową obwolutę z indeksami, z tym że nie będzie się ich wpinać, ale będą one jedynie wkładane do teczki. Będzie można więc z teczki wyjąć te posegregowane dokumenty, bez wnikania w pozostałe. Materiał Najczęściej przekładki wykonywane są z kartonu albo tworzyw sztucznych.

Producenci starają się walczyć z różnymi pomysłami i wprowadzają co rusz nowe propozycje. Można spotkać szare przekładki jak i takie przygotowane z kolorowego kartonu co sprawia, że będą się naprawdę wyjątkowo prezentować. Registry są często dodatkowo wzmacniane i specjalnie laminowane folią co będzie doprowadzała do sytuacji, w której polepszy się znacząco walory użytkowe i wytrzymałość. Dzięki temu tak naprawdę nie doprowadzi się do sytuacji, w której szybko dojdzie do ich zniszczenia. Jednocześnie będzie można sobie zagwarantować konkretną efektywność na polu estetycznym, a to na pewno także ma swoje istotne znaczenie, ponieważ zawsze powinno nam zależeć na tym, by wszystko wyglądało schludnie.