Jak pracownicy przyjęli Zoom podczas pandemii COVID

blog_2

Wiele rzeczy wyszło z zamknięcia na początku roku.

Chleb bananowy, obsesja na punkcie papieru toaletowego, maksymalne wykorzystanie subskrypcji Netflixa, ale jednym z elementów, który z pewnością przyniósł korzyści dla biznesu, jest wzrost popularności rozmów przez Zoom.

Przed blokadą Zoom był używany często, ale nie powszechnie. Stanowił alternatywę dla Skype'a i był często wybierany przez pracowników zdalnych próbujących utrzymać kontakt ze współczesnym biurem w domu. Jednak w miarę jak wiele osób zostało zmuszonych do pracy w domu, a osobiste sesje współpracy przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych stały się niemożliwe, komunikacja wideo za pomocą Zoomu zaczęła przejmować kontrolę.

Oprócz ponownego odkrycia chleba bananowego, można powiedzieć, że Zoom był głównym plusem w tym dość ponurym roku.

Wiele firm musiało zostać zamkniętych podczas blokady, ale dla tych, którym udało się otworzyć, komunikacja online była niezwykle ważna i pozostaje taka nawet teraz, gdy sprawy zaczynają się nieco bardziej otwierać. Skuteczne umiejętności komunikacyjne są kluczowe w każdej sytuacji, ale kiedy tak wielu kolegów pracuje w domu i w biurach oddalonych od siebie, możliwość komunikacji za pomocą połączeń wideo i wiadomości stała się głównym graczem w obecnym świecie pracy.

Jednak połączenia wideo mogą być w niektórych przypadkach trudne, a nawet nieco niezręczne - ręka do góry, kto miał ten moment "nie widzę cię, włącz kamerę" na początku rozmowy? Prawdopodobnie w tej chwili jest wiele rąk w górze!

Aby ułatwić sobie obsługę połączeń wideo, zwłaszcza jeśli pracujesz w domu, sprawdź tę przydatną infografikę z poradami.

Źródło - https://www.microserve.ca/6-tips-conferencing-working-from-home-infographic/

Nie mamy pojęcia, co przyniesie przyszłość, jeśli chodzi o obecną sytuację pandemiczną. W okresie zimowym wiele biur nadal korzysta z komunikacji wirtualnej zamiast osobistych sesji współpracy, aby utrzymać metody dystansu społecznego, gdy nie można ich przestrzegać w innych sytuacjach. Na przykład, jeśli masz małe biuro, nie możesz zachować dystansu społecznego w jeszcze mniejszej sali konferencyjnej. W takim przypadku, jeśli musisz współpracować, bezpieczniej jest to robić przez Zoom niż osobiście.

Pod wieloma względami powinniśmy być wdzięczni za możliwości, jakie daje nam Zoom i inne pakiety oprogramowania do prowadzenia rozmów wideo, które pozwalają nam kontynuować współpracę i efektywnie się komunikować, nawet jeśli nie możemy tego robić osobiście. Choć nic nie zastąpi wysokiej jakości burzy mózgów przy stole w sali konferencyjnej, na razie musimy poszukać innych opcji.

Twoja firma może już od wielu lat prowadzić wideokonferencje z pracownikami zdalnymi lub partnerami zagranicznymi, ale konieczność prowadzenia takich rozmów z kolegami była prawdopodobnie nowym doświadczeniem. My jednak przyjęliśmy Zoom z radością i w obliczu niepewnej przyszłości wiemy przynajmniej, że z punktu widzenia komunikacji w miejscu pracy, a także komunikacji osobistej, możemy się widzieć i omawiać sprawy, choć wirtualnie.