Dlaczego mata do jogi może być kluczem do koncentracji

blog_2

Wszyscy wiemy, że joga jest świetna dla ciała, zwłaszcza jeśli chodzi o gibkość i mobilność, ale czy wiesz, że fantastycznie pomaga też w skupieniu i koncentracji w pracy?

Nie sugerujemy, byś wziął matę i zaczął robić psa w dół na środku biura, otoczony kruchymi szklanymi meblami biurowymi, ale w wolnym czasie nauczenie się kilku kluczowych póz jogi może pomóc ci odciąć się od hałasu i naprawdę skupić się na tych projektach w pracy, które być może cię denerwują.

Obejrzyj ten film i poznaj kilka póz przydatnych do koncentracji i skupienia umysłu.

Jak widzisz, te pozy i ćwiczenia nie są bardzo trudne, a mogą naprawdę pomóc Ci w pracy!

Popularność jogi z pewnością wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, ale jest to dyscyplina tak stara jak wzgórza! Siedząc przy biurku, możesz z łatwością włączyć kilka prostych ruchów jogi, takich jak rozciąganie szyi i obracanie głowy na boki, które zwiększają przepływ krwi, a tym samym koncentrację! Jeśli chodzi o najlepsze codzienne nawyki, które można wprowadzić w celu zwiększenia produktywności w biurze, joga jest jednym z najlepszych.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, jako pracodawca, dlaczego nie zorganizować grupowych sesji jogi podczas przerw na lunch? Wyrzuć krzesła z sali konferencyjnej i rozłóż kilka mat! Błyskawiczna popołudniowa produktywność.

Czy stosujesz jakieś konkretne ćwiczenia jogi, aby skupić się w pracy?