Czy biurka stojące na wysokości mogą być reduktorami stresu w miejscu pracy?

blog_2

Zawsze szukamy nowych sposobów na zmniejszenie stresu w miejscu pracy.

Każdy wie, że stres, choć powszechny, jest niebezpieczny i należy go unikać w jak największym stopniu. Duże, współczesne biura mogą być czasami głośnymi i szalonymi miejscami pracy i w rezultacie łatwo jest wprowadzić odrobinę stresu.

O ile niewielki stres może być przydatny w kontekście motywacji, o tyle duża ilość stresu lub stres utrzymujący się przez dłuższy czas wcale nie jest przydatny. Z tego powodu skupienie się na redukcji stresu w miejscu pracy jest kluczowe, zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Możesz nie myśleć, że meble biurowe mają tu do odegrania jakąś rolę, ale czy słyszałeś o biurkach z regulacją wysokości lub biurkach/stołach z regulacją wysokości?

Biurka te pozwalają na wykonywanie pracy w pozycji stojącej przez pewien czas. Jeśli biurko jest regulowane, można również usiąść na chwilę, a następnie ponownie ustawić biurko. Można też kupić pionowniki do laptopów, które pozwalają podnieść laptopa i kontynuować pracę na stojąco.

Co to ma wspólnego ze stresem?

Stanie jest formą ćwiczenia.

Tak, naprawdę!

Chociaż nie będzie to dać najlepszy trening cardio w pracy, istnieje wiele sugestii, że siedzieć i stać rutynę przez cały dzień pracy pomoże Ci ćwiczyć tyle, aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych, że siedząc zbyt długo w fotelu biurowym może spowodować.

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są idealne do łagodzenia stresu, więc to stoi na przeszkodzie, aby stojąc zrobić to samo w pewnym stopniu!

Zobacz ten film, który mówi o tym, co dzieje się z Twoim ciałem, jeśli używasz stojącego biurka przez pewien czas.

Można by pomyśleć, że stojąc po prostu boli plecy, ale trzeba też wiedzieć o postawie i jak stać poprawnie, tak jak trzeba wiedzieć, jak siedzieć prawidłowo na swoim fotelu biurowym projektanta. Stojące biurka mogą nie być idealnym wyborem dla każdego, ale są dobrą opcją do wypróbowania, a ćwiczenie i zwiększenie koncentracji może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby czuć się bardziej w kontroli swojego dnia, a tym samym side-step stres, zanim ma szansę dostać swoje pazury w.

Upewnienie się, że jesteś bardziej aktywny podczas dnia pracy to ten sam rodzaj teorii. Upewnij się, że korzystasz ze schodów, a nie z windy, idź na spacer w przerwie na lunch i może przejdź się do pracy, lub przynajmniej część drogi, jeśli ogólnie jest zbyt daleko.

Ćwiczenia pomagają zwiększyć przepływ krwi do mózgu, zwiększa tlenu pompowania swoją drogę wokół ciała, a także mózgu po raz kolejny, i pomaga czuć się bardziej czujny. Pęd energii, który czujesz po ćwiczeniach jest w dół do ciała również uwalniając dobre samopoczucie hormonów i endorfin. Są one również fantastyczne dla zmniejszenia stresu i niepokoju też.

Wszystko, co musisz zrobić, to wstać!