Jak komunikują się introwertycy?

blog_2

Każda osoba w Twojej organizacji jest wyjątkowa i różna na swój sposób. Oznacza to, że nigdy nie można umieścić nikogo w konkretnym pudełku i nadać mu etykietę, ani dokładnie zrozumieć, jak zareaguje na daną sytuację. Jest to możliwe dzięki poznaniu danej osoby i zrozumieniu jej przez dłuższy czas.

Istnieją jednak różne typy osobowości, w które wpada większość ludzi. Istnieją trzy główne kategorie - introwertycy, ekstrawertycy i ambiwalenci, jednak większość ludzi zalicza się do dwóch pierwszych.

Wiemy, że ekstrawertycy są dość głośni i lubią mówić jak burza mózgów, pracując przez rzeczy w swoim umyśle werbalnie. Introwertycy z drugiej strony są zupełnie odwrotni, ale mają cichy rodzaj siły, którą wielu ludzi przeocza.

Jeśli jesteś introwertykiem, może się okazać, że od czasu do czasu jesteś przyćmiony przez ekstrawertyków w swoim biurze, zwłaszcza gdy współpracujesz przy meblach do pracy. W takim przypadku sprawdź ten film, który zawiera kilka przydatnych wskazówek dotyczących bycia introwertykiem w nowoczesnym miejscu pracy.

Introwertycy są z natury spokojniejsi, ale nie oznacza to, że są nieśmiali. Po prostu wolą myśleć niż mówić i wolą pracować w samotności niż w grupie. Nie należy jednak zakładać, że introwertycy nie są typami towarzyskimi, po prostu muszą czuć się komfortowo i zaufać ludziom, z którymi przebywają, co może zająć trochę czasu.

Łatwo jest założyć, że ponieważ introwertycy wolą pracować w samotności, brakuje im wysokiej jakości umiejętności komunikacyjnych, ale tak nie jest. Podczas gdy ekstrawertycy rozwijają się w ustawieniach grupowych i lubią myśleć na głos, ujmując wszystko w słowa, introwertycy są lepsi w odbieraniu niewerbalnych wskazówek, takich jak język ciała, szybkość mówienia i ton głosu. To czyni ich idealnymi kandydatami do prawdziwego czytania między wierszami i głębszego zrozumienia tego, co ktoś mówi. Introwertycy są fantastycznymi słuchaczami, podczas gdy ekstrawertycy nie są tak dobrzy w porównaniu z nimi.

Introwertycy obserwują to, co się dzieje i wyłapują wskazówki. To czyni ich ekspertami w odczytywaniu komunikacji niewerbalnej. Może to być bardzo cenne we współczesnym środowisku biurowym, ponieważ w komunikacji nie zawsze wszystko jest takie, jak się wydaje. Czytanie między wierszami jest czasem konieczne i to jest właśnie siła introwertyka.

W spotkaniach wokół mebli w sali konferencyjnej, introwertyk raczej nie zabierze głosu dobrowolnie, a zwłaszcza w ogólnym przepływie spotkania. Zamiast tego będą czekać na spokojny moment lub gdy nastąpi przerwa w rozmowie.

Jeśli pracujesz z introwertykiem, pamiętaj, aby dać mu czas, którego potrzebuje, aby poczuć się komfortowo w grupie i zachęcić go do mówienia. Nigdy jednak nie należy naciskać. Niektórzy ludzie po prostu czują się bardziej komfortowo pracując w małych grupach lub w pojedynkę, a to wcale nie jest mniej efektywne niż praca w grupie. W dużym biurze jest miejsce dla każdego typu osobowości.