Logiczne czy twórcze rozwiązywanie problemów - co jest lepsze?

blog_2

Kiedy stajesz przed problemem, który musisz rozwiązać, jak się do tego zabierasz? Czy skupiamy się na faktach, czy też staramy się myśleć nieszablonowo?

Większość ludzi zalicza się do jednej lub drugiej kategorii, ale czy jedno z nich jest lepsze od drugiego, czy też oba mają swoje zastosowania?

Dobrym pomysłem jest łączenie obu podejść, gdy próbujesz rozwiązać problem przy współczesnym stole w sali konferencyjnej. Potrzebujesz faktów, aby wiedzieć, z czym masz do czynienia i jakie mogą być potencjalne pułapki, ale możesz też wykorzystać swoją kreatywność i wyobraźnię, aby wymyślić sposoby podejścia do problemu i być może rozwiązać go w nieco inny sposób.

Nie każdy problem da się rozwiązać logicznie, ale nie każdy da się też rozwiązać kreatywnie. Połączenie obu tych sposobów pozwoli Ci podejść do każdego problemu w indywidualny sposób.

Zobacz ten film, który wyjaśnia więcej na temat kreatywnego rozwiązywania problemów.

Tak jak kreatywne miejsca pracy mogą nie być dla każdego, tak samo kreatywne rozwiązywanie problemów może nie być dla wszystkich. Ważne jest jednak, aby łączyć elementy kreatywnego i logicznego podejścia, aby znaleźć najlepszy środek.

Który jesteś - logiczny czy kreatywny?