Segregatory – przekładki

blog_2

Jeśli umieszcza się coś w segregatorze to oczywiście myśli się o tym, by wszystko było uporządkowane i odpowiednio tam ułożone. Dzięki temu łatwiej będzie się można zorientować co gdzie się znajduje. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zastosowanie specjalnych przekładek indeksujących. Jest to taki element, który może sprawić, że poszczególne grupy dokumentów będzie można od siebie wygodnie rozdzielić. W ten prosty sposób wszystko będzie dobrze uporządkowane a użytkownik znajdzie łatwo wszystkie dokumenty. Rozwiązaniem będzie także zastosowanie specjalnej przekładki, która nieco wystaje z segregatora i nas informuje co gdzie się znajduje.

Materiał

Przekładki takie najczęściej wykonane są z kartonu albo jakiegoś tworzywa sztucznego. Producenci mają wiele ciekawych pomysłów i form i tworzą sobie różne przekładki, które mają mieć ciekawą formę estetyczną. Każdy może sobie wybrać coś interesującego dla siebie. Niektóre te wykonane z kartonu są dla wzmocnienia jeszcze laminowane.

Rozmiary

Przekładki oczywiście muszą być dopasowane także rozmiarowo do segregatora, w jakim będą miały być wykorzystywane. Dlatego do segregatorów w formie A4 należy stosować przekładki o takim samym rozmiarze. I takich oczywiście w sprzedaży będzie najwięcej, ponieważ właśnie taki format cieszy się największą popularnością. W sprzedaży znajdą się także inne w zależności gdy weźmie się pod uwagę zróżnicowane rozmiary, ale raczej tutaj rodzajów będzie mniej niż przy A4.

Wpinanie

W zdecydowanej większości mamy specjalne uniwersalne perforacje, dlatego nie stanowi to większego problemu. Dzięki temu będzie można je wygodnie i praktycznie wpiąć praktycznie do każdego segregatora bez większego problemu, będą one bardzo dobrze pasować także do zastosowania w różnych skoroszytach i tam będzie można je spokojnie umieścić.