Do czego tak naprawdę służą podłokietniki krzeseł biurowych?

blog_2

Wiele osób ściera się w kwestii tego, czy podłokietniki krzeseł są tak czy nie, ale do czego właściwie służą? Czy są one modne, czy też służą konkretnemu celowi?

Odpowiedź brzmi: służą, ale tylko do tego, co sugeruje ich nazwa - do odpoczynku. Pod pewnymi względami jest to jednak bardzo ważne.
Krzesła biurowe mają podłokietniki, na których można oprzeć ramiona; pomaga to odciążyć ramiona i nadgarstki podczas długotrwałego korzystania z komputera.

Problem polega na tym, że niektórzy ludzie mają zły nawyk opierania się na podłokietnikach jak na podpórce podczas pracy. Nie jest to ich przeznaczeniem, a takie postępowanie powoduje nieprawidłowe siedzenie przy biurku i prowadzi do nieprawidłowej postawy ciała.

Niezależnie od tego, jakie krzesła zamierzasz kupić - tanie krzesła do sali konferencyjnej czy zaawansowane technologicznie krzesła ergonomiczne - warto pomyśleć o podłokietnikach i o tym, czy Twoi pracownicy chcą je mieć, czy nie. Niektórzy wolą je zdejmować, inni nie potrafią bez nich siedzieć - to kwestia indywidualna.

Jakie jest Twoje stanowisko w dyskusji na temat podłokietników?