5 pomysłów na recepcję biura, które warto wypróbować

blog_2

Recepcja biura jest kluczowym obszarem, jeśli chcesz zapewnić, że robisz właściwe wrażenie na odwiedzających.

Bez imponującej, wygodnej i profesjonalnie wyglądającej recepcji, łatwo spowodujesz, że odwiedzający pomyślą, że Twoja firma tak naprawdę nie dba o to, jak jest postrzegana na zewnątrz i że być może Twoje towary i usługi są równie nieprofesjonalne.

Podczas gdy nie musisz koniecznie inwestować we wszystko śpiewający, wszystko tańczący projekt biura, i nie musisz zdecydować się na ogromny recepcji, który wypełnia całą przestrzeń, trzeba zapewnić, że twój obszar recepcji co najmniej kleszczy kilka pól i projekt jest przyjemny i atrakcyjny dla oka.

Sprawdź tę infografikę, która daje Ci podstawy, które Twoja recepcja musi obejmować.

Źródło - https://www.infographicpost.com/creating-a-first-impression-in-the-office-the-reception-area/2018/04/06

Oczywiście, dobrym pomysłem jest próbować i mieszać rzeczy też, a przez to można zdecydować się na konkretny projekt. Aby dać Ci kilka pomysłów na projekty, które możesz wypróbować, sprawdźmy pięć pomysłów, które naprawdę mogą sprawić, że Twoja recepcja będzie się wyróżniać!

Klimaty kawiarni

Bądźmy szczerzy, kto nie kocha siedzieć w kawiarni i chłodzić się przez godzinę lub dwie. Miejmy nadzieję, że nie będziesz siedział przez tak długi czas podczas oczekiwania na miejsce w recepcji, całe otoczenie może wyglądać jak inspirowane kawiarnią i naprawdę zaznaczyć kilka głównych pól projektowych.

Postaw na wysokie stołki i drewniane stoliki z punktami ładowania, a żeby naprawdę poczuć się jak w kawiarni, w rogu może stać ekspres do kawy.

Biophilic Design

Wykorzystanie elementów z zewnątrz i przeniesienie ich do wnętrza to świetny sposób na zrobienie wrażenia na gościach, więc upewnij się, że dodasz rośliny, a może nawet małe drzewka tu i tam.

Jeśli chcesz pójść na całość w stronę biofilii i zaimponować gościom, co powiesz na żywą ścianę? Może to wymagać trochę konserwacji, ale na pewno będzie wyglądać dobrze, a także przyniesie dodatkowe korzyści, takie jak naturalne oczyszczanie powietrza i poprawa nastroju.

Futurystyczna

Spojrzenie w przyszłość to świetny sposób, aby zaimponować gościom w recepcji Twojego biura, a jeśli specjalizujesz się w technologii jako dziedzinie swojej działalności, może to być jeszcze bardziej na miejscu!

Myślimy o eleganckich projektach, srebrze i chromie, zabawnych meblach biurowych zamiast zwykłych sof i siedzisk, a może nawet o elektronicznej funkcji odprawy.

Strefa wypoczynkowa

Jeśli chcesz, aby Twoja recepcja była naprawdę wygodna i tworzyła ważne pierwsze wrażenie na odwiedzających, co powiesz na zaprojektowanie strefy wypoczynkowej? Oznacza to wygodne sofy recepcyjne, niskie stoliki, wykładzinę oraz ciepłą i przyjazną atmosferę.

Może się okazać, że decydując się na tego typu projekt recepcji, goście nie będą chcieli nawet ruszyć się ze swojego miejsca!

Salonik na lotnisku

Innym ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie poczekalni na lotnisku. Ponownie, pomyśl o elektronicznym urządzeniu do odprawy, ale to nie jest prawdziwa konieczność. Poza tym, jak o krzesła wanny i niskie stoły? Możesz nawet mieć temat i nazwać swoją recepcję obszarem odprawy!

Te ciekawe pomysły na recepcję biurową są idealne do stworzenia nieco innej atmosfery w Twojej przestrzeni, a tym samym stworzenia pierwszego wrażenia, które pozostanie w pamięci Twoich klientów w trakcie ich doświadczeń z Tobą. Mogą również opowiedzieć swoim znajomym i rodzinie o Twojej firmie i o tym, jak wspaniałe było to doświadczenie.

Pamiętaj, że tworzenie pierwszego wrażenia to nie tylko komunikacja i obsługa klienta, choć są to naprawdę istotne elementy; chodzi również o wygląd Twojej przestrzeni i to, jak bardzo jest ona przyjazna i uspokajająca, w przeciwieństwie do czegoś, co sprawia wrażenie stresującego i nieprofesjonalnego. W dzisiejszych czasach pozory są wszystkim!