W jaki sposób choroba serca jest związana z pracą biurową?

blog_2

Czy wiesz, że meble biurowe mogą powodować choroby? Właściwie to w ogóle praca może być przyczyną choroby. Poważnie.

Zbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca, a choroby serca mogą prowadzić do zawału. To takie proste.

Siedzący tryb życia nie jest zdrowy, ale wniosek jest taki, że jeśli pracujesz w biurze i siedzisz na krzesłach przez cały dzień, w ogromnym stopniu przyczyniasz się do zwiększenia czynników ryzyka poważnych schorzeń. Badanie przeprowadzone niedawno przez Warwick Medical School wykazało, że praca biurowa lub jakakolwiek inna praca o charakterze siedzącym ma ogromny wpływ na ryzyko chorób układu krążenia. To samo badanie wykazało również, że ryzyko rozwoju poważnych chorób serca wzrasta z każdą godziną spędzoną w pozycji siedzącej (ponad pięć godzin dziennie). Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość dni roboczych trwa siedem godzin, to jest to duże ryzyko, które warto wprowadzić do swojego życia.

W Calibre Office Furniture dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników, a to oznacza zachęcanie do czegoś, co nazywamy aktywnym siedzeniem. Tak, można być aktywnym siedząc przy biurkach na zamówienie!

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie aktywnego siedzenia do przestrzeni biurowej, począwszy od foteli, które kołyszą się i poruszają, zapewniając regularny ruch ciała, a tym samym spalanie kalorii, po ćwiczenia jogi przy biurku! Podstawową zasadą jest ruch, który pomaga zmniejszyć czynniki ryzyka poważnych problemów sercowo-naczyniowych.

Oczywiście, choroby serca to pojęcie zbiorcze, obejmujące wiele różnych schorzeń. Wśród nich można wymienić chorobę wieńcową, zmiany w regularnym rytmie serca, wady serca występujące od urodzenia oraz problemy z naczyniami krwionośnymi. Wszystkie te schorzenia mogą z czasem ulec pogorszeniu, jeśli nie zostaną podjęte właściwe decyzje dotyczące stylu życia. Nie wymieniliśmy nawet wszystkich możliwych schorzeń, o których należy tu pomyśleć!

Innym potencjalnym problemem są biurka z bieżnią. Choć mogą one stanowić problem przy planowaniu przestrzeni biurowej ze względu na fakt, że zajmują tak dużo miejsca, z pewnością pomogą Ci poruszać się w ciągu dnia. Jeśli nie masz ochoty na chodzenie podczas pracy, co powiesz na statyczne biurka stojące lub elektryczne biurka z regulacją wysokości? Jak widać, poruszanie się w ciągu dnia pracy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

Pamiętaj, aby w przerwie na lunch wyjść na zewnątrz i poćwiczyć, zamiast jeździć windą, a jeśli masz taką możliwość, kilka razy w tygodniu przejdź się do pracy pieszo. Są to sposoby na włączenie większej ilości ruchu do tygodnia pracy, co w sumie zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych problemów z sercem w przyszłości.

Mniej fizyczny charakter pracy biurowej oznacza, że z pewnością zaliczasz się do grupy osób prowadzących siedzący tryb życia, mimo że w dużym stopniu obciążasz swój umysł. Praca biurowa jest bardziej umysłowa niż fizyczna, ale można dodać kilka elementów fizycznych, aby chronić ogólny stan zdrowia, a także zwiększyć koncentrację i skupienie swojego mózgu. Nie muszą to być wielkie zmiany, ponieważ małe zmiany często powodują efekt kuli śnieżnej; ważne jest, aby skupić się na ruchu bardziej niż w innym przypadku, poszukując zmian, które można wprowadzić, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca w przyszłości.

Oczywiście w młodości nie myśli się o problemach z sercem, ale ochrona serca teraz i w przyszłości to jedna z najlepszych polis ubezpieczeniowych, jakie można wykupić - nie zapominajmy: lepiej zapobiegać niż leczyć.